Pomimo tego,że już są uczniami nadal kochają misie. Oto prace plastyczne, które wykonali uczniowie klasy I.
Aktualności
Pierwszaki świętują Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
Zapraszamy do zabawy wszystkich małych i dużych z okazji Dnia Pluszowego Misia.
Na pewno słyszeliście, że wczoraj obchodził swoje urodziny pluszowy miś, dlatego dzisiaj wykorzystamy do zabawy misia.
„Misowe zabawy” – rozwijanie mowy i koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Zabawa na powitanie:
Piosenka dla dzieci z Misiem Gregorem - MIŚ, MIŚ, MIŚ
https://www.youtube.com/watch?v=M4iConu7-0s&ab_channel=MuzykalnaSowa
Zabawa rozwijająca mowę:
Weź swojego ulubionego misia i spróbuj dokończyć zdania:
Miś ma głowę – … (jedną)
Miś ma łapy – … (cztery)
Miś ma oczka – … (dwa)
Miś ma brzuszek – … (jeden)
Miś ma buzię – … (jedną)
Miś ma uszka – … (dwa)
Kocham mojego misia za to, że…
Zabawy sensoryczne z misiem - za pomocą dotyku sprawdź czy futerko misia jest miękkie, delikatne, miłe, twarde, czy szorstkie.
Powiedz rymowankę z różnym natężeniem głosu – cicho, głośno, normalnie:
Miś jest mały i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty,
Miś jest gruby, jak ta kula
Misia zawsze się przytula.
Zabawa ruchowa:
- podnieś misia do góry prawą ręką, a potem lewą ręką,- posadź misia na prawej stopie, a potem na lewej stopie,- dotknij misia prawym kolanem, a potem lewym kolanem.
Praca plastyczna: ulep misia z plasteliny lub innej masy plastycznej.
MIŚ | Lepimy z plasteliny - Plastelinowy Miś
https://www.youtube.com/watch?v=920-OTufo60&ab_channel=BeniaminArtyku%C5%82ySzkolneiPapiernicze
Jeżeli nie masz plasteliny możesz zrobić misia z pasków papieru:
https://www.youtube.com/watch?v=R40f5kDjDHY&ab_channel=KreatywnaChwila
Misiowe zabawy z muzyką:
WESOŁA SCENA - piosenka dla dzieci. PLUSZOWY MIŚ, sł. i mel. Iza Wałaszewska, aranż. W. Jarosiński
Życzę WAM wesołych zabaw.
K.Wojtczak
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
- 1
Wszystkim Naszym Milusińskim życzymy,aby przestrzegane były Wasze prawa.Bajecznych snów…Uśmiechu od ucha do ucha…Pięknych baśni na dobranoc…Własnego pieska i kotka…Co dzień nowych przygód…Butów siedmiomilowych…Gwiazdki z nieba…Wspaniałych przyjaciół…I wesołej, szczęścliwej i zdrowej rodzinki
Dyrektor i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej w Biskupicach
Mali Patrioci
Jesienne zadania do pobrania-dla przedszkolaków.
Ważne dokumenty regulujące pracę placówek oświatowych.
Obowiązujące od 9.11 br. kolejne zaostrzenie przepisów dotyczących przeciwdziałania pandemii koronawirusa to już czwarta – od września – zmiana wytycznych dotyczących funkcjonowania placówek oświatowych.
Kolejne zmiany prawne rodzą wątpliwości ze względu na swoją niejednoznaczność, a nawet sprzeczność, które przekładają się zarówno na trudności w bezpośrednim funkcjonowaniu placówek.
Stan prawny na 9 listopada br.
- Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
- Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
- Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 21 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
- Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
- Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
- Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
- Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach
- Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania
- Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji kształcenia dzieci obywateli polskich czasowo przebywających za granicą
- Innych aktualnych zaleceń MEN i GIS.
Zapraszam do lektury!
z up.Dyrektora Szkoły Podstawowej w Biskupicach
Katarzyna Wojtczak
Zasady zdalnego nauczania dla uczniów klas I-III
Zasady zdalnego nauczania w Szkole Podstawowej w Biskupicach
Nauczanie zdalne jest obowiązkowe a zatem tylko usprawiedliwione, przez Rodzica u Nauczyciela, bądź Wychowawcy okoliczności, zwalniają Ucznia z uczestnictwa w lekcji w wyznaczonych przez nauczyciela formach i metodach pracy (dokładnie tak , jak to się odbywa podczas pracy w szkole) .
Obecność Ucznia odbywa się na podstawie obecności uczniów podczas lekcji on-line, a pobieranie materiałów i odsyłanie prac domowych, a także praca i odpowiedzi ustne podczas lekcji on-line są podstawą do klasyfikowania i wystawienia ocen.
Nieodebranie przez ucznia wiadomości od nauczyciela w dniu prowadzenia zajęć oznacza nieobecność ucznia na zajęciach, co nauczyciel odnotowuje w dzienniku.
- Uczeń ma obowiązek uczestnictwa we wszystkich formach nauczania zdalnego.
- Lekcje online – aplikacja Zoom
- Nauczanie zdalne odbywa się według planu lekcji przekazanego rodzicom przez dyrektora szkoły.
- Ekrany to teraz klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE przeszkadzamy nauczycielowi w prowadzeniu lekcji, NIE odzywamy się do siebie wulgarnie, NIE wyśmiewamy innych, NIE krytykujemy, NIE obrażamy, NIE przeszkadzamy w odpowiedzi innym uczniom. Podczas zajęć uczeń zachowuje właściwą postawę i jest przygotowany do zajęć.
- Przed każdymi zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle może nas po prostu rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie w zajęciach. Portale, gry- możemy się nimi zająć po lekcji online.
- Na zajęciach wideo lekcji uczeń ma obowiązek włączenia mikrofonu i kamerki. Na polecenie nauczyciela uczeń może wyłączyć mikrofon i kamerkę.
- Jeśli uczeń nie dysponuje kamerką lub mikrofonem rodzic zgłasza ten fakt wychowawcy. Wszelkie jednorazowe usterki (w działaniu komputera, kamerki, mikrofonu….) uczeń zgłasza nauczycielowi prowadzącemu zajęcia.
- Przy włączonej kamerce uczeń ma być widoczny, odpowiednio ubrany. Natomiast, gdy kamerka nie działa zabrania się umieszczania obrazów innych niż własny wizerunek (zdjęcie).
- W przypadku problemów z działaniem aplikacji Zoom, uczeń/rodzic niezwłocznie informuje o tym fakcie wychowawcę klasy i nauczyciela prowadzącego lekcje. W tym przypadku materiały do zajęć zostaną przesłane w uzgodniony z nauczycielem sposób.
- Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić printscreenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się też z konsekwencjami prawnymi.
- Zabrania się używania pseudonimu i zmieniania identyfikatora podczas zajęć.
- Osoby, których nie można zidentyfikować nie będą miały możliwości uczestniczenia w zajęciach.
- Zabronione jest udostępnianie osobom trzecim (postronnym) ID oraz haseł i linków wysyłanych uczniom przez nauczycieli.
- W przypadku zaobserwowania osób niepożądanych podczas zajęć zdalnych w grupie, należy o tym fakcie poinformować nauczyciela prowadzącego.
- Uczeń ma obowiązek punktualnie rozpoczynać wszystkie formy lekcji.
- Podczas realizacji zajęć w formie zdalnej należy bezwzględnie wykonywać polecenia nauczyciela.
- Zajęcia muszą być prowadzone w ciszy i skupieniu.
- Uczeń nie może rozłączyć się przed zakończeniem zajęć bez zgody nauczyciela.
- Praca ucznia jest oceniana wg Procedury ocenianaia obowiązujacego podczas nauczania zdalnego.
- Uczeń nieobecny na wideo lekcji zobowiązany jest do uzupełnienia materiału omawianego na zajęciach we własnym zakresie.
- Jeśli w domu jest niewystarczająca ilość komputerów lub innych urządzeń mobilnych, aby każdy uczeń mógł korzystać z wideo lekcji należy poinformować o tym fakcie wychowawcę.
W przypadku stwierdzenia naruszenia zakazu nagrywania lub fotografowania, dyrektor zawiadamia właściwe w sprawie organy ścigania.
Rodzic/opiekun prawny ucznia, który naruszył zakaz nagrywania lub fotografowania lekcji on-line lub innych materiałów zobowiązany jest do zaspokojenia na swój koszt wszelkich roszczeń osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.
Obowiązuje odpowiedzialność rodziców/opiekunów prawnych za szkody powstałe na skutek czynów niedozwolonych popełnionych przez ich dzieci, zgodnie z zapisami Kodeksu Cywilnego.
Z upoważnienia Dyrektora Szkoły Podstawowej w Biskupicach
Katarzyna Wojtczak
Rodzinne zadania do wykonania.
Edukacja zdalna przedszkolaków
Drodzy Rodzice!Prosimy o zapoznanie się z materiałami rekomendowanymi przez Serwis Rzeczypospolitej Polskiej w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Dzięki współpracy z Wami Wasze dziecko:
- utrwali wiedzę ma temat symboli narodowych (godła, flagi, hymnu).
- wysłucha hymnu narodowego, przyjmując przy tym właściwą postawę.
- rozpozna i nazwie symbole narodowe: flagę, godło, hymn.
- pozna ciekawostki historyczne o początkach państwa polskiego oraz legendy o Lechu i powstaniu Gniezna.
- nauczy się na pamięć wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” („Kto ty jesteś, Polak mały”).
- utrwali poznane litery, poćwiczy aktywne słuchanie, korzystając z dostępnych słuchowisk, bajek i filmów.
- rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy, porówna i uporządkuje zbiory.
- utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz umiejętność przeliczania.
- przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty.
- nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym.
- obejrzy spektakl teatralny online.
- stworzy prace plastycznych i technicznych,
- rozwiąże łamigłówki i quizy tematyczne związane z polskimi symbolami narodowymi.
Materiały do wspólnej zabawy!
K.Wojtczak
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo!
Szanowni Rodzice!
- Do przedszkola może uczęszczać dziecko wyłącznie zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
- Dzieci do przedszkola są przyprowadzane/odbierane przez osoby zdrowe.
- Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący 1,5 m.
- Rodzice mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej przedszkola, z zachowaniem zasady - 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem/dziećmi 1,5 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- Jeżeli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania dziecka z przedszkola.
- Należy dopilnować, aby rodzice/opiekunowie dezynfekowali dłonie przy wejściu lub zakładali rękawiczki ochronne oraz zakrywali usta i nos.
Aktualne zasady i ograniczenia.
Uwaga Rodzice klas I-III
Prace plastyczne przedszkolaków.
Moja ulubiona postać bajkowa.
Prace plastyczne wykonane przez przedszkoaków: Szymonka, Hanie i Franusia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie a rodzicom za pomoc i współpracę.
Katarzyna Wojtczak
Drodzy Rodzice i Uczniowie klas I-III
Nauka zdalna dla klas I-III
Zgodnie z nowo wprowadzonymi obostrzeniami w poniedziałek (tj. 9.11.2020r.) rozpoczynamy naukę online. Pracujemy na aplikacji Zoom.
W przypadku pytań i wątpliwości pozostają do Waszej dyspozycji wychowawcy w godzinach od 8 do 14.
z up.Dyrektora Szkoły Podstawowej
Katarzyna Wojtczak
Uwaga rodzice przedszkolaków!
Od 10.11.2020r. oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Biskupicach czynny od 7.30 do godz. 16.30.
Prosimy na bieżąco monitorować informacje na stronie szkoły https://biskupicesp.edupage.org
z up.Dyrektora Szkoły Podstawowej w Biskupicach
Katarzyna Wojtczak
#SzkołaDoHymnu
„Szkoła do hymnu” 2020
„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W ubiegłych latach inicjatywy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.
Już po raz kolejny zachęcamy dzieci,uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.
Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line.
z up. Dyrektora Szkoły w Biskupicach
Katarzyna Wojtczak
Uwaga Rodzice!!!
Zgodnie z komunikatem umieszczonym na stronie https://www.gov.pl/ od poniedziałku,tj 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.
Z up. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Biskupicach
Katarzyna Wojtczak
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta… Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada.
My nauczyciele co roku zastanawiamy się co przygotować na ten magiczny, bajkowy dzień by przedszkolaki były zaciekawione. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na zabawy i nie tylko…
- Bajkowy Teatrzyk
No cóż tego dnia możecie zaprosić rodziców na bajkowe przedstawienie, a w aktorów wcieli się nikt inny jak Wy sami. Taki skład aktorów na pewno zaskoczy niejednego. Możecie również poprosić o pomoc dziadków, którzy z Wami wystąpią na przedszkolnej scenie 🙂
- Moja ulubiona bajka
W tym szczególnym przygotujcie prace plastyczną ze swoim bajkowym bohaterem, tym samym prezentując swoją ulubioną bajkę. Dla wytrwałych przedszkolaków czekają pamiątkowe dyplomy🙂.Prace można przysyłać na adres meilowy; kat.woj@poczta.fm.
- Bajkowy bal
Kolejną propozycją jest zorganizowanie bajkowego balu dla dzieci w domu. Pomysłowe przebranie za jedną z bajkowych postaci przy bajkowych melodiach z dobrze nam znanych bajek to pomysł na domowy bajkowy bal.
- Bajkowy quiz
No cóż tu chyba nie muszę za wiele tłumaczyć. Do zabawy należy przygotować szereg zagadek i zadań, które będą rozwiązywać z Wami domownicy.Poniżej znajdziecie kilka zestawów zagadek i zadań, które możecie wykorzystać podczas quizu.Za każdy otrzymany punkt za odganiętą dobrze zagadkę z pewnością rodzice przygotują słodką atrakcję dla swoich Milusińskich.
- Mistrz bajkowy
To również są zagadki (obrazkowe i słowne) tylko tym razem dzieci muszą odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot lub cytat. Tak jak poprzednio materiały przygotowałam w formie karteczek do losowania.
- Bajkowe puzzle
Zadaniem dzieci jest jak najszybsze ułożenie obrazka i podanie poprawnego tytułu bajki. Nie będę dodawała takich obrazków, wystarczy wydrukować obrazek z daną bajką, a następnie pociąć go na części.Powodzenia!
- Bajkowe zadanie
Możecie również pobawić się w odnajdywanie drogi z lasu, przedszkolaki niczym Jaś i Małgosia po śladach okruszków (okruszki możecie zastąpić np. kuleczkami z bibuły) mogą dotrzeć do kolejnego zadania… jakim jest pomoc Kopciuszkowi.Przebieranie grochu… czyli zadanie Kopciuszka, który chciał iść na bal. Do zadania przygotujcie miseczki z kilkoma rodzajami grochu (ważne, aby były małe i duże) zadaniem dzieci jest jak najszybsze przebranie grochu. Z pewnością świetnie sobie dacie rade. Trzeba tylko pamiętać,aby po zabawie wspólnie z rodzicami posprzatać pokój.
Katarzyna Wojtczak
Informacja dla Rodziców!!!
Ważny komunikat
Zgodnie z Zarządzeniem nr 10/20/21 z dnia 4.11.2020r. oraz na podstawie Opinii Sanitarnej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Częstochowie z dnia 4.11.2020r., za zgodą Organu Prowadzącego zawieszone zostają zajęcia dla oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Biskupicach od 5.11.2020r. do 9.11.2020r.
Z up. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Biskupicach
Katarzyna Wojtczak
Uczymy się w domu!
Materiały edukacyjne dla przedszkolaków
Drodzy Rodzice Przedszkolaków, proponujemy Państwu do dowolnego wykorzystania materiały, które zapewnią najmłodszym dzieciom zorganizować ciekawie czas w domu. Materiał ten stanowi kontynuację realizowanej podstawy programowej wychowania przedszkolnego i jest rekomendowany przez MEN.
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/tydzien-11--moje-ulubione-wiersze-i-bajki
NAUCZANIE ZDALNE DLA UCZNIÓW KLAS I-III
Uwaga Rodzice!!!
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Archiwum Aktualności