• GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie organizowanym przez Śląskiego Kuratora Oświaty pod nazwą

GDY GAŚNIE PAMIEĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

PROJEKT SKIEROWANY JEST DO UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. JEGO GŁÓWNYM CELEM JEST PRZYGOTOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY DO ŚWIADOMEGO PRZEŻYWANIA 40-ej ROCZNICY WPROWADZENIA W POLSCE STANU WOJENNEGO.

• Akcja Szkoła Pamięta

• #SzkolaPamięta

Szkoła Podstawowa w Biskupicach bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej
            „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań jako upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych ze szczególnym zwróceniem uwagi na historię swojej małej ojczyzny
            i lokalnych bohaterów.

• „Święty Mikołaj na Kresach”

• Zakończyła się kolejna edycja akcji, której celem jest pomoc dla Polaków mieszkających na wschodnich kresach dawnej Rzeczypospolitej. Po raz kolejny czynnie włączyła się w nią społeczność Szkoły Podstawowej w Biskupicach. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przyłączenie się do akcji.

• Ślubowania nadszedł czas

• Ze względu na sytuację epidemiologiczną, ślubowanie klasy pierwszej i drugiej przebiegło w czasie zajęć lekcyjnych, bez udziału Rodziców i Gości.

Ceremonia miała miejsce w sali gimnastycznej w obecności dyrekcji, wychowawców i nauczycieli. Dzieci ubrane w galowe stroje uczniowskie a ich głowy zdobiły niebieskie berety.

Akademię rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Wiśniewska - Cabała. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną złożoną z wierszy i piosenek. Później pani Dyrektor symbolicznie z użyciem dużego ołówka, pasowała dzieci na uczniów.

Po pasowaniu pani Dyrektor przekazała dzieciom pamiątkowe dyplomy, oraz słodkie upominki.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wyrozumiałość w tej trudnej sytuacji i staranne przygotowanie dzieci do ceremonii.

• Dzień chłopaka !

• Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, życiu przedszkola/szkoły o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W grupach przedszkolnych odbył się grill a także dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty z okazji ich święta. Natomiat uczniowie szkoły podstawowej oprócz upominków wyjechali do kina na film pt. " jJak rozmawiać z psem "

• W poszukiwaniu jesiennych oznak !

• W piękny, słoneczny dzień grupa krasnoludków wybrała się na spacer w poszukiwaniu uroków jesieni.

Samodzielny przedszkolak to szczęśliwy przedszkolak....