• Udział w akcji "Wirusoochrona"

• W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny realizuje na terenie województwa śląskiego Akcję informacyjno-edukacyjną „Wirusoochrona”.

Akcja, zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego „Wirusoochrona” realizowana jest w klasach I-III w szkołach podstawowych, a także w przedszkolach na terenie woj. śląskiego.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

#wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

• Pomagamy!!!

• Przygotowanie paczki dla kolegi/ koleżanki z Ukrainy. Udział w akcji charytatywnej „Święty Mikołaj na Kresach”. Paczki przygotowali uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

• Dzień Kundelka. Udział w programie "Psia Lekcja".

• Nasi uczniowie świętowali Dzień Kundelka poprzez przebranie się tego dnia za zwierzątka. Złożyło się, że uczniowie klas 1-3 biorą udział w programie edukacyjnym na temat bezpieczeństwa dzieci i psów pt. "Psia Lekcja", więc również tego dnia mieli zajęcia w tym temacie.

• Udział w NPRCZ 2.0

• Nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ 2.0). W związku z tym zaproszona została przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Porębińska, aby przeczytala dzieciom książkę z biblioteki.

Dziękujemy za wspolnie spędzony czas !

• Szkoła Pamięta

• Szkoła Podstawowa w Biskupicach bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań jako upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych ze szczególnym zwróceniem uwagi na historię swojej Małej Ojczyzny i lokalnych bohaterów.

• Lekcja przyrody w plenerze ! #LaboratoriaPrzyszlosci

• W piękny jesienny dzień zajęcia przyrody odbyły się w plenerze. Uczniowie podziwiali piękno natury używając lupy oraz uwieczniali wskaniałe okazy aparatem fotograficznym, który nasza placówka otrzymała z programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

• NPRCZ 2.0

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Nasza placówka bierze udział w programie.

• Pogadanka na temat zdrowia

• Pani pielęgniarka zorganizowała dla naszych uczniów zajęcia kształtujące zachowania prozdrowotne. Uczniowie usłyszeli pogadankę na temat szeroko pojętego zdrowia. Prowadząca zwracała uwagę na : właściwe odżywianie, aktywność fizyczną, czystość ciała i otoczenia oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem. Pogadanka miała na celu podtrzymanie i wzbogacenie wiedzy w zakresie zdrowia, sprawności ruchowej oraz przeciwdziałanie obecności choróc cywilizacyjnych.

Dziękujemy za cenne rady!

Dbajcie o siebie !

• Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

• Po raz kolejny ruszyła akcja „Święty Mikołaj na Kresach” , która organizowana jest przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy. Akcja ma na celu wsparcie dzieci z Ukrainy. Idea tegorocznej akcji polega na przygotowaniu przez uczniów paczki dla kolegi/ koleżanki z Ukrainy.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II

POMAGAMY !!!

• Sukces naszego ucznia !

• Nasz uczeń Mateusz Stępień zajął 3 miejsce w 3 Marszobiegu Politechniki Częstochowskiej w kategori wiekowej 9-12 lat Kids Run

Gratulujemy !!!

• Wycieczka do Manufaktury Słodyczy

• 14 października uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaczki mieli wycieczkę do Manufaktury Słodyczy w Żarkach na warsztaty robienia lizaczków. Dzieci były zachwycone tym miejscem i uśmiech nie znikał z ich twarzy.

• Udział w projekcie edukacyjnym "PSIA LEKCJA"

• Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym o bezpieczeństwie dzieci i psów - „PSIA LEKCJA”.

Program PSIA LEKCJA wprowadza uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zachęca i angażuje dzieci do odpowiedzialnej postawy oraz do działania społecznego na podstawie zdobytej wiedzy.

• DZIEŃ DRZEWA

• 10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Jest to akcja, która ma na celu sadzenie drzew oraz wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

• Ruch to zdrowie !

• Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie dlatego w naszej placówce w każdy piątek odbywają się dodatkowe zajęcia sportowe dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3.

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Laboratoriów Przyszłości odbyły się w naszej szkole zajęcia z drukarką 3D.