• Zdjęcia miejsca patriotyczno – historycznego

• GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!Nasza szkoła bierze udział w projekcie organizowanym przez Śląskiego Kuratora Oświaty pod nazwą

GDY GAŚNIE PAMIEĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

PROJEKT SKIEROWANY JEST DO UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. JEGO GŁÓWNYM CELEM JEST PRZYGOTOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY DO ŚWIADOMEGO PRZEŻYWANIA 40-ej ROCZNICY WPROWADZENIA W POLSCE STANU WOJENNEGO.

• #SzkołaDoHymnu

• #SzkołaDoHymnu 2021

Szkoła, jak co roku, uczciła 11 listopada „Narodowy Dzień Niepodległości” i odpowiedziała na apel MEN dołączając do akcji „Szkoła do Hymnu”. Hymn odśpiewano w dniu 10 listopada 2020r. o godz. 11.11

• Spotkanie z Policjantem

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biskupicach oraz dzieci z oddziału przedszkolnego  uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Pogadanka dotyczyła zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, bezpiecznym przejsciu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych.Prowadzący pogadankę uswiadomił uczniom,że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu , w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

• Dzień postaci z bajek!

• 5 listopada nie jest przypadkową datą. Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya. Tego dnia w naszej szkole świętowaliśmy dzień postaci z bajek. Dzieci z oddziału przedszkolnego jak i ze szkoły zamieniły się w wybraną postać z bajki a typowe lekcje zamieniły się w ogrom zabawy m.in: poszukiwanie drogi  oznaczonej okruszkami niczym w bajce o Jasiu i Małgosi, zabawa w zatrute jabłuszko jak w "Śpiącej królewnie" a także teleturniej jaka to melodia oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez wychowawczynie  klas I-III i  grup przedszkolnych.

Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja – dziś jest ich święto. A Bolek i Lolek oraz Reksio mają nawet swoje pomniki w Bielsku- Białej!

• Przedszkolne swojaki !

•  Swojaki –to po prostu zwierzaki wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, będą przybliżać dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują. Pokażą im co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie, ale przede wszystkim wyciągną dzieci na świeże powietrze, by razem obserwować magię natury!

• #wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

• W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczyna na terenie województwa śląskiego realizację akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona”.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Zajęcia zostaną przeprowadzone przez nauczycieli szkół podstawowych klas I-III oraz nauczycieli przedszkolnych.

Prawidłowe wdrożenie i przestrzeganie procedur bezpieczeństwa,  zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny oraz przestrzeganie zasad higieny osobistej i wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych, pozwoli zachować bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w placówkach oświatowo-wychowawczych.