• Dyżur w okresie wakacji

W OKRESIE WAKACJI
            W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
            W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BISKUPICACH

1. Od 01 lipca do 15 lipca 2022 r.
            2. Od 01 sierpnia do 12 sierpnia 2022 r.
            3. Od16 sierpnia do 29 sierpnia 2022 r.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY CZYNNY W GODZ. OD 7.30 DO 12.30

• Kampania "Przytul się do drzewa"

• Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. W 2022 roku w tygodniu dobrych uczynków dla lasu organizowana była ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA. Akcja ta miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczulała na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Nasi uczniowie na początku czerwca wybrali się na spacer do lasu, aby wziąć udział w kampanii i udowodnić, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

• Wycieczka do Alpakarni

• Tuż przed zakończeniem roku szkolnego wybraliśmy się na wycieczkę do Alpakarni do Poczesnej. Wycieczka była dla dzieci dużym przeżyciem. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami i możliwość ich karmienia sprawiły dzieciom ogromną frajdę. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły sobie również zasady bezpiecznych zachowań       w kontaktach ze zwierzętami.

Wycieczka naprawdę była udana. Pogoda nam dopisała. Każdy wrócił trochę zmęczony, ale bardzo szczęsliwy   i zadowolony!

• Nadchodzą wakacje - pamiętajmy o bezpieczeństwie!

• Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności seksualnych skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej 15 roku w ramach prowadzenia działalności prewencyjnej i edukacyjnej zaprosiła naszą szkołę do podjęcia wspołnych działań.

Mając na uwadze nadchodzące wakacje, czyli czas podwyższonego ryzyka wystąpienia zachowań niepożądanych wobec małoletniego poniżej 15 roku życia Państwowa Komisja zwrociła się do nas z prośbą o przeprowadzenie zajęć w formie zabaw do realizacji w klasach I-III.

Celem zabawy było zwrócenie uwagi uczniów na zasady bezpiecznego kontaktu z dorosłym oraz rozwinięcie u nich świadomości kto/gdzie/kiedy/w jaki sposób może ich dotykać.

• Udział naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego Olimpusek

• 31 marca 2022 r. sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego Olimpusek. Warto podkreślić, że dla wszystkich było to nowe doświadczenie, a olimpiada wymaga wiedzy wykraczającej poza program nauczania. Z dumą informujemy, iż uczeń klasy III Kacper Jokiel uzyskał tytuł Laureata Olimpiady plasując się na 13.miejscu w Polsce. Pozostali uczniowie, którzy zajęli miejsca od 28. do 80. otrzymali dyplomy uznania.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!

• WAŻNE OSIĄGNIĘCIA !!!

Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu fotograficznego "Majowa łąka".

Miło nam poinformować, iż II miejsce w konkursie zdobyła Iga Ciałkowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nasz uczeń klasy I, Szymon Klim, zajął II miejsce w powiatowym konkursie kulinarno-fotograficznym "Zdrowie na talerzu - artystyczne kanapki"

oraz

w II ogólnopolskim konkursie plastycznym "My kochamy las, las kocha nas" pod hasłem "Wiosna w lesie" również zajął II miejsce!!!

Jest to ogromne osiągnięcie, gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

• Wizyta w OSP

• Dzieci udały się z wizytą do Straży Pożarnej w Biskupicach. Podczas tej wizyty strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Uczniowie dowiedzieli się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych innych zagrożeń życia lub mienia. Najwieksze zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie oraz sprzęt gaśniczy. Dzieci mogły je z bliska oglądać i podziwiać. Przy okazji dzieci utrwaliły sobie numer telefony do Straży Pożarnej - 998 oraz kolejność podawania informacji w przypadku konieczności wykonania telefonu. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak strażak przymierzając hełm strażacki. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom :-)

• DZIEŃ SPORTU

• Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno. Ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów.

Dzień Sportu połączony został z obchodami Dnia Dziecka. Były zawody sportowe, zumba, nie zabrakło zabaw    z chustą, puszczania baniek mydlanych, malowania twarzy, tatuaży i  różnych innych atrakcji. Dzieciaczki otrzymały poczęstunek w formie pączusiów i soczku, a później dla ochłody były lody :-) Przypomniane zostały dzieciom również ich prawa - odbyły się zajęcia w tym temacie na podwórku.

• Wycieczka do Osikowej Doliny

• Osikowa Dolina to miejsce, gdzie spotkanie z tradycją zapewnia świetną zabawę i niezapomniane wspomnienia. Uczniowie poznali polską kulturę i tradycję, tworzyli ozdoby z osikowych wiórków, zobaczyli ciekawy pokaz multimedialny, wzięli udział w warsztatach rękodzieła, które przedstawione zostały w ciekawej formie edukacyjnej, mogli rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne.

• XXV Marszobieg Olsztyński

• 29.05.2022r. w XXV Marszobiegu Olsztyńskim Jura Tor Tura Kids na 7km wzięli udział nasi uczniowie. Mateusz Stępień zdobył 3 miejsce. Gratulujemy !!!