• Wycieczka uczniów oraz przedszkolaków do Osikowej Doliny - warsztaty aspenkraftowe /zielarskie !

• Osikowa Dolina to miejsce, w którym spotkanie z tradycją zapewnia świetną zabawę i niezapomniane wspomnienia. Tak było i tym razem !

Warsztaty były podzielone na 4 bloki tematyczne.

Najpierw odbyła się multimedialna prezentacja: zapoznanie z historią powstania wiórka oraz koziegłowską tradycją wytwarzania dekoracji z drewna osikowego, przekazanie wiedzy o naturze, właściwościach i pochodzeniu osikowych drzew; historyczne wykorzystanie osikowego drewna, współczesne zastosowanie oraz przyszłościowe kierunki rozwoju związane z projektami naukowymi.

Dzieci edukowały się również o ziołach ( pochodzenie, właściwości, tradycyjne i współczesne wykorzystanie, sposoby pielęgnacji) .

Kolejnie odbyły się warsztaty rękodzieła - dzieci bawiąc się tworzyły własnoręcznie koszyczki na zioła z osikowych wiórków.

Po nich były warsztaty sadzenia ziół ( zapoznanie z rodzajem sadzonych ziół, zasady przy sadzeniu , pielęgnacja i uprawa ). Po warsztatach sadzenia ziół przyszła pora na zastosowanie ziół we współczesnej kuchni, a więc warsztaty kulinarne i degustacja - z czego dzieciaki były chyba najbardziej zadowolone ! Przepyszna bita śmietana z mięta skradła serca naszym milusińskim !!!